Tarptautinė organizacija „Minority Rights Group International“ pagal MARIO projektą organizavo advokacijos susitikimus, kurie suvienijo 30 nevyriausybinių organizacijų iš Lietuvos, Lenkijos, Vengrijos, Slovakijos ir Bulgarijos. Šis trijų dienų susitikimai Briuselyje tapo reikšmingu žingsniu stiprinant mūsų organizacijos pozicijas, dalijantis gerąja praktika bei pristatant mūsų įgyvendintą projektą „Įvairovės tiltas: tarpreliginis dialogas ir kultūrinis bendrumas“. Be to, susitikime buvo ir pristatyti kitų organizacijų sėkmingi projektai.
Susitikimai su Europos Sąjungos sprendimų priėmėjais
Nevyriausybinės organizacijos atlieka svarbų vaidmenį politikos formavime ir žmogaus teisių apsaugoje visoje Europoje. Ši iniciatyva suteikė puikią galimybę tiesiogiai bendrauti su tarptautinėmis organizacijomis Briuselyje ir užmegzti dialogą su asmenimis ir atstovais, dalyvaujančiais Europos Sąjungos sprendimų priėmimo procese.
Susitikime su Marion Lalisse, Europos Komisijos koordinatore, atsakinga už kovą su neapykanta musulmonams, turėjome progą aptarti konkrečias problemas, pasiūlyti sprendimus ir bendradarbiavimo galimybes. Marion Lalisse pabrėžė, kad musulmonų situacija ES yra svarbus klausimas, reikalaujantis nuolatinio dėmesio. Ji atkreipė dėmesį į tai, kad musulmonų balsas dažnai nėra girdimas, o jų padėtis Lietuvoje dažniausiai pateikiama tik bendro pobūdžio ataskaitose, neįtraukiant pačių bendruomenių atstovų.
Ji išreiškė viltį, kad tiesioginis bendravimas tarp institucijų ir nevyriausybinių organizacijų padės geriau suprasti šios religinės mažumos padėtį Lietuvoje ir skatins strategijų kūrimą, siekiant kovoti su neapykantos nusikaltimais ir diskriminacija Europoje. Taip pat buvo aptariami tokie klausimai kaip Vilniaus mečetės statybos leidimo vilkinimas ir kitos diskriminacijos formos.
Apie MARIO projektą ir „Švietimas ir paveldas“ organizacijos įsitraukimą
Dalyvavimas svarbiuose projektuose, tokiuose kaip MARIO, yra itin svarbus organizacijai „Švietimas ir paveldas“. Tai suteikia mums galimybę būti matomiems globaliame kontekste ir aktyviai dalyvauti advokacijos susitikimuose, siekiant stiprinti demokratiją ir žmogaus teises Europoje. Mūsų dalyvavimas tarptautiniuose mokymuose Budapešte ir advokacijos susitikimuose Briuselyje leidžia sustiprinti mūsų veiklos poveikį Lietuvoje ir už jos ribų. Mūsų organizacija ir toliau puoselėja švietimą, kultūrą ir paveldą kaip pagrindines vertybes, skatinančias kurti įtraukią ir tolerantišką visuomenę.