Bridging Diversity: Interfaith Dialogue and Cultural Commonality | Įvairovės tiltas: tarpreliginis dialogas ir kultūrinis bendrumas
Šiuo projektu siekiama mažinti musulmonų bendruomenės atskirtį ir kartais patiriamą tolerancijos stoką bendruomenės narių atžvilgiu Lietuvoje, didinant informuotumą apie Lietuvos musulmonų bendruomenių tikėjimą ir gyvenimo būdą bei šviečiant pačią musulmonų bendruomenę apie jų mažumų teises praktikuoti savo tikėjimą ir kultūrą Lietuvoje. Be to, projektu siekiama stiprinti gebėjimus ir sudaryti sąlygas musulmonėms moterims aktyviau dalyvauti bendruomenės gyvenime.
Projekto metu bus organizuojama keletas veiklų. Vieši seminarai skatins musulmonų ir nemusulmonų bendruomenių tarpreliginį ir tarpkultūrinį dialogą. Bus surengtas mokymų ciklas vaikams, kurio metu jie bus supažindinami su savo teisėmis ir pareigomis, taip pat tikėjimo pagrindais, arabų kalba, islamo religijos atsiradimo istorija Lietuvoje. Be to, bus organizuojami mokymai musulmonėms moterims, siekiant stiprinti jų įgūdžius įvairiose srityse ir ugdyti jų pasitikėjimą savimi, kad jos būtų įtrauktos į bendruomenės veiklas, skatinamos kurti iniciatyvas savo ir bendruomenės gerovei.
Laikotarpis: nuo 01.01.2024 iki 31.11.2024
Finansuojama suma: €15,000
Rėmėjas: Europos Sąjunga, projektas yra MARIO programos dalis bendradarbiaujant su MRGE (Minority Rights Group Europe).
"Siekiame skatinti supratimą apie mažumų religijas išpažįstančius asmenis Lietuvoje, atskleisti jų gyvenimo būdą ir patirtį visuomenėje. Mūsų misija - išsklaidyti gąsdinančius įvaizdžius, kuriuos dažnai perša žiniasklaida ar internetinis diskursas, ypač kalbant apie mažumų tikėjimus. Mūsų organizacija siekia įgyti tarptautinės patirties per įvairius MARIO projektus. Šiuos projektus vertiname kaip galimybę bendrauti, bendradarbiauti ir mokytis iš tarptautinių partnerių bei ekspertų, plėsti savo žinias apie skirtingas kultūras ir praktiką. Be to, siekiame generuoti naujas idėjas, susijusias su mažumomis ir integracija. Dalyvavimas MARIO projekte gali turėti teigiamą poveikį mažumoms ir bendruomenei, nes prisideda prie jų integracijos, gerovės ir pilietinės visuomenės plėtros. Per šį projektą taip pat tikimės užmegzti ryšius su šioje srityje dirbančiomis organizacijomis ir specialistais, o tai gali sustiprinti partnerystę, išplėsti kontaktus ir paskatinti bendradarbiavimą ateityje. Apskritai, dalyvavimas MARIO projekte gali tapti platforma, padedančia stiprinti mažumų bendruomenių balsus, skatinti lygybę ir žmogaus teises visoje Europoje."
Projekto įgyvendinimo komanda